Adres : Ul. Księdza Piotra Skagi 7B

89-100 Nakło nad Notecią

nr. tel  +48 0608-150-308

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KRS : 0000277075

NIP : 5581793535

REGON : 340296193

Numer rachunku bankowego : 02 8179 0009 0013 0534 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią ul. Sądowa 10

89-100 Nakło nad Notecią

 

    Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 22 marca 2007 roku jednak już w październiku 2006 zawiązała się grupa osób, która podjęła się powstania na terenie gminy Nakło takiej organizacji. Stowarzyszenie obszarem działalności obejmuje nie tylko teren powiatu nakielskiego.  
    Słowo „OIKOS” z jęz. greckiego oznacza dom. Natomiast ekologia pochodzi od słów Oikos (dom) + Logos (nauka). Można w domyśle zrozumieć to jako naukę o środowisku, które jest domem roślin i zwierząt.
   Stowarzyszenie zamierza propagować, wdrażać i kontrolować ochronę środowiska w tym ekologię rozumianą jako ochronę zwierząt i roślin. Mamy na uwadze także rozwój edukacji ekologicznej wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Będziemy wspierać wszelkie działania, które będą zajmowały się utrzymaniem równowagi ekologicznej w środowisku a także ochroną krajobrazu naturalnego.
Działania nasze skupia się także na rzecz odzyskania oraz poprawy stanu środowiska wodnego rzeki Noteć i Kanału Bydgoskiego.    W trosce o zachowanie i ochronę naszego rodzimego środowiska na terenie powiatu nakielskiego odbyło się we wrześniu 2006 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle pierwsze spotkanie osób, którzy stwierdzili że warto aby na terenie powiatu nakielskiego powstała organizacja, która to zajmie się w głównej mierze właśnie ochroną środowiska, ekologią i działaniami proekologicznymi. W dniu 13 października 2006 roku w lokalu Polskiego Związku Wędkarskiego doszło do pierwszego formalnego spotkania się grupy założycielskiej, która podjęła stosowne uchwały dokonała wyboru władz, organów a ponadto powołano komitet organizacyjny. Postanowiliśmy wybrać nazwę dla nowo tworzącej się organizacji i po wspólnej dyskusji ustalono pełne brzmienie „Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS”. W skład nowo tworzącej się organizacji weszli przedstawiciele: Polskiego Związku Wędkarskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Związku Harcerstwa Polskiego, nauczyciele biologii, specjalista do spraw ekologii i ochrony środowiska z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz  osoby, którym przyroda jest bardzo bliska a obcowanie z nią nie jest im obce. Kolejnym etapem było przygotowanie stosownych dokumentów do Sądu celem otrzymania rejestracji. Jednak nadszedł upragniony dzień 22 marca 2007 roku, kiedy to Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z chwilą otrzymania wpisu rozpoczęliśmy swoją działalność na terenie powiatu nakielskiego. Obecnie stowarzyszenie liczy 21 członków.

Zainteresowane osoby a także firmy zapraszamy do współpracy ze Stowarzyszeniem. Prosimy o zapoznanie się ze statutem nastepnie pobranie i wypełnienie deklaracji członkowskiej i przesłanie jej na adres Stowarzyszenia.