W dniu 9 czerwca 2022 roku odbyła się ogólnopolska konferencja dotyczącą tematyki inteligentnych miast. Za jej organizację odpowiadała Gmina Nakło nad Notecią oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, instytucje które połączyły swoje siły w ramach projektu Human Smart City. W sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zebrali się zaproszeni przedstawiciele samorządów, firm, stowarzyszeń i organizacji. Obecna była również Magdalena Braniewska z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przybyłych powitali dr hab. Artur Laska (prof. UKW) oraz dr Alina Kaszkur z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Oficjalnego otwarcia obrad dokonał burmistrz Sławomir Napierała, który pokrótce opowiedział o swoich spostrzeżeniach dotyczących realizowanego w Nakle nad Notecią projektu HSC.

  W miniony poniedziałek (30 maja), w ramach wizyty studyjnej, delegacja z Nakła nad Notecią odwiedziła Pleszew - miasto, które również realizuje projekt Human Smart City. Była to idealna okazja, by na własne oczy przekonać się jakie inteligentne rozwiązania wdrażane są w innych zakątkach naszego kraju.

 

W ramach Tygodnia Edukacji Ekologicznej klas 1-3 w ZSP im. „Jana Pawła II” w Paterku odbył się konkurs na najciekawszą eko-zabawkę. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką zabawki z surowców wtórnych lub naturalnych materiałów. W konkursie wzięło udział 42 uczniów klas najmłodszych wraz z rodzicami (wspólna praca).